بوف کور

در زندگی آدم زخم هایی است که روح راآهسته آهسته در انزوا میخورد ومیتراشد.......................

سریال بسیار زیبای "جواهری در قصر" مدتی است که پخش می شود. در این سریال "یانگوم" و "بانو هن" بسیار با احساس نقش ایفا کرده اند. من که از دیدن این سریال بسیار لذت می برم. تمامی اطلاعات درباره ی این سریال را می توانید به طور مفصل در دو وبلاگ زیر مشاهده کنید.

pafa.blogfa.com        daejanggeum.blogfa.com     

چند تا عکس براتون می ذارم که فوق العادن!!! امیدوارم لذت ببرید.

عکس بسیار زیبای یانگوم

یانگوم

عکس زیبای بانو هن

بانو هن

عکس بانو چویی

بانو چویی

عکس گیومیونگ رقیب یانگوم

گیومیونگ

عکس یونسنگ دوست یانگم

یونسنگ

یانگوم و دوست هایش

 یانگوم و دوست هایش

یانگوم و بانو هن در برنامه ی تلوزیونی

یانگوم و بانو هن

مادر یانگوم

مادر یانگوم

مقدمه: سريال جواهري در قصر كه چند قسمتي از پخش آن در ايران مي گذرد هر جمعه شب ساعت ۹:۳۰ از شبكه ي دوم سيما پخش، و شنبه ساعت ۱۲:۴۵ تكرار مي شود. با توجه به علاقه ي بسياري كه به اين سريال دارم، مقاله اي در مورد پيشينه ي تاريخي، بازيگران، داستان و لينك هاي مربوط به اين سريال جمع آوري كرده ام. اميدوارم مورد توجه دوستان عزيز قرار بگيرد.

۱          شناسنامه ي سريال:

سال و محل توليد: اين سريال محصول كشور کره ی جنوبی بوده و براي نمايش در شبكه ي كره اي MBC توليد شده است. مراحل توليد آن در 15 سپتامبر 2003 آغاز و در 30 مارس 2004 پايان يافته است.

عنوان: عنوان اين سريال كه بر اساس يك داستان واقعي ساخته شده است، «دائي يانگ گيوم» (Dae Jang Geum) مي باشد. اين فيلم در كشورهاي انگليسي زبان با نام Jewel In the Palace كه در زبان فارسي معادل «جواهری در قصر» مي باشد به نمايش در آمده است.

كارگردان و بازيگران: كارگردان اين سريال لي بيونگ هون (Lee Byoung-hoon) و بازيگر اصلي آن «لي يونگ آئي» (Lee Young-ae) در نقش يان گوم مي باشد. جي جين هي (Ji Jin-hee) ، پارك ايون هاي (Park Eun-hye) و هونگ ري نا (Hong Ri-na) از ديگر بازيگران اين سريال مي باشند.

ژانر: بر اساس دسته بندي IMDb اين سريال در ژانر درام (Drama) قرار مي گيرد و بر اساس دسته بندي ويكي پديا ژانر آن درام، تاريخي (Historical) و سوآپ اپرا (Soap Opera) مي باشد. تعريف درام بر اساس فرهنگ لغت جيبي افشار عبارت است از: «فيلمنامه اي جدي كه در آن هر رويدادي، خواه غم انگيز يا خنده دار، وجود داشته باشد، بي آنكه به آن شكل كمدي يا تراژدي بدهد.»  و تعريف Soap Opera در فرهنگ لغت آكسفورد عبارت است از: «داستاني در مورد زندگي گروهي از مردم، كه در تلويزيون يا راديو، هر روز يا هر چند روز يك بار پخش مي شود.»

تعداد قسمت هاي سريال: سريال جواهری در قصر در 54 قسمت يك ساعتي تهيه شده است. سريال دوبله شده براي سيماي ايران در ۵۰ قسمت آماده ي نمايش شده است.

۲          محبوبيت سريال در جهان:

سريال جواهری در قصر كه از آن با عنوان «Most Popular Korean Drama of All Time» و «Forever Popular Korean Drama» به معناي «محبوبيت ترين درام كره اي تمام دوران» ياد مي كنند يكي از پرطرفدارترين سريال هاي تاريخ اين كشور مي باشد. حتي دايرةالمعارف ويكي پديا كه به عنوان يكي از بي طرف ترين منابع اطلاعاتي جهان شناخته مي شود از اين سريال با همين عنوان ياد كرده است. (منبع 1 ، منبع 2 ، منبع 3)

همچنين در يك نظرسنجي كه در تاريخ 11/1/2007 (هفت روز پيش از ترجمه مقاله) در بين 3000 هزار شركت كننده ي ژاپني براي تعيين برترين فيلم و سريال كره اي برگذار شد اين سريال با 36% آرا رتبه ي اول و «زمستان سوناتا» با 19% آرا دوم شد. (منبع)

امتياز كاربران به اين سريال در سايت IMDb (تا اين لحظه) برابر با 8.9 از ۱۰ است و اين در حالي است كه محبوب ترين فيلم اين سايت امتيازي برابر با 9.1 دارد. (منبع) اگر مي خواهيد به اين سريال راي بدهيد بايد ابتدا به عضويت در سايت IMDb در آييد.

همچنين در سايت سيماي ايران نيز اين فيلم تا به حال با مجموع 164 هزار و 195 راي در رتبه ي دوم سريال ها و فيلم هاي حال حاضر سيماي ايران قرار دارد. (منبع) براي راي دادن به اين سريال مي توانيد از لينك هاي پايان مقاله بهره ببريد.

جواهری در قصر

لی یو نگ ای   Yeong-ae Lee ( یانگوم )

  لی یونگ متولد  ۳۱  ژانویه  ۱۹۷۱  در شهر سئول کره جنوبی است . لی عضو گروه " برلینیل " فستیوال فیلم در شهر برلین آلمان است . مسلط به دو زبان انگلیسی و آلمانی است او فارغ التحصیل رشته هنر از  دانشگاه آلمان است . لی دو برادر بزرگتر از خودش دارد او در شهر " انشان " کره تحصیل می کرده و در همان دانشگاه مشغول به یادگیری زبان آلمانی شده است.

دوست پسر او یک خواننده کره ای با نام جی هون یونگ Jung Ji-Hoon  است.

لی یونگ کار خودش رو در سال ۱۹۹۶  با مجموعه ای تلویزیونی با نام " پاپا " آغاز کرد و آخرین کار او در سال  ۲۰۰۵  در فیلمی با عنوان Chinjeolhan geumjassi است او در سال  ۲۰۰۳  در سریال " جواهری در قصر " در نقش یانگوم سو ظاهر شد.

او به عنوان یک دختر زیرک و باهوش با نقش مثبت در فیلم ظاهر می شود و  با تلاش و صبر خود مشکلات مختلفی را طی می کند به امید آنکه در نهایت به آرزوی نهایی خود دست یابد.

  او ابتدا در سن  10  سالگی به قصر وارد می شود و با دل و جان به یادگیری آشپزی می پردازد پس از مدتی به علت استعداد ، هوش و تلاش ، حسادت و ترس بانوی با تجربه ای از دربار را بر می انگیزاند که همین امر مشکلاتی گوناگونی را برای او پدید می اورد بطوریکه به یک جزیره تبعید می شود ولی او با هوش و تلاش دوباره توجه افراد گوناگون را به سوی خود جلب می کند و این بار به عنوان یک پزشک به قصر وارد می شود و در نهایت به برترین لقب دربار با نام "یانگوم بزرگ" و عنوان اولین افسر زن و پزشک زن ( پزشک مخصوص شاه ) را در تاریخ دریافت می کند و بسیار مورد توجه شاه قرار می گیرد و..

 

بازیگرخردسال مجموعه که نقش کوچکی یانگوم رابازی می کند.

نام: (Jo Jung Eun (Jo Jeong-un

تولد:1996-Mar-10

قد:134cm

وزن:25kg

 

 یانگ می جین Mi-kyeong Yang ( بانو هن )

 یانگ می متولد  ۲۵  جولای  ۱۹۶۱  کره جنوبی است.

او کار خودش را با اولین فیلم در سال  ۱۹۸۷  شروع کرد و در سالهای  ۱۹۹۸  و  ۲۰۰۰  هم در دو فیلم ایفای نقش کرد اما آخرین کار او جواهری در قصر در سال  ۲۰۰۳  است که در نقش" بانو هن" معلم یانگوم ظاهر شد.

 یانگ برای بسیاری از مجلات کره ای کارمی کنه و عکس او را بر روی جلد مجله می توان پیدا کرد.

 

جیون می ری   Mi-ri Gyeon  ( بانو چویی )

  
 گیون می متولد  ۱۹  سپتامبر  ۱۹۶۴  کره جنوبی است .

او از سال  ۲۰۰۰  وارد عرصه سینما شده  تاکنون فقط در  ۲  کار مجموعه تلویزیونی ایفای نقش داشته است.

 وی در سال  ۲۰۰۳  در سریال جواهری در قصر در نقش "بانو چویی "ظاهر شد.

 

 

گیومیونگ در سریال جواهری در قصر !

 

از حق نگذریم با وجود نقش منفی خانم Hong Ri Na  در سریال جواهری در قصر با این وجود یکی از بهترین هنر پیشه های سریال جواهری در قصر است  و اینک  39  سال سن دارد او  49  کیلوگرم وزن دارد و گروه خونی او A  است.

 

مشخصات افسر مین جو هنرپیشه سریال جواهری در قصر

 جی جین هی Jin-hee Ji

  جی جین هی متولد  ۲۴  ژوئن سال  ۱۹۷۳  کره جنوبی است .

او کار خودش را از سال  ۲۰۰۲  با مجموعه داستانی در نقش کارآگاه آغاز کرد . از سال  ۲۰۰۳  تا  ۲۰۰۷  چندیدن فیلم و سریال بازی کرد و آخرین کار او در سال  ۲۰۰۷  است . او در سریال " جواهری در قصر " در نقش گارد پادشاه مینگ جیون هو  Jeong-ho Min  ظاهر شد.

تاریخ تولد  : 1971  June 24  حدود  ۳۶  سال

قد  : ۱۷۶  سانتی متر

وزن  : ۷۱  کیلوگرم

گروه خونی : B

 

بیوگرافی بانو یونگ در سریال جواهری در قصر

 

نام: (Yeo Woon-kye (Yeo Wun-gye

شغل: هنرپيشه

تاريخ تولد: 1940  February 25

قد: 163cm

گروه خوني:A

+ نوشته شده در  جمعه هفتم اردیبهشت ۱۳۸۶ساعت 16:39  توسط مهدی بهادری   |